Březen 2008

Myša

30. března 2008 v 13:50 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
30. března 2008
Juchuuuuuuu, konečně mám novou myšu k PC... A co je uplně nejlepší, je jen a jen MOJEEEEEEEE ;o))

Sladký..

28. března 2008 v 21:00 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
28. března 2008
sLaDkÝ uŽ nEmOžU aNi ViDěT, aLe SeM nA nĚm ZáViSlÁa...
:-( O:-)

Co dodat..

28. března 2008 v 11:04 | Pampeliska |  ... co mi zní ...
Marass ft. Kalo Wyo - Věřil jsem
Dlouho sem přemýšlela, do jaké rubriky článek zařadit. V úvahu připadaly: Výtvory mých přátel a známých (dotyčného však neznám..), dále pak rubrika Co se jinam nehodí..., ale nakonec vyhrály Mé srdeční záležitosti. Ne že bych se v textu tak našla, ale příde mi dost ze života (možná se v ní pozná někdo z vás..) a písnička mě hrozně chytla...:-)
zdroj: magnus

Slovní kopaná-na zkoušku..

24. března 2008 v 15:32 | Pampeliska |  ODDYCHovky
Tak vážení, aby zas dlouho rubrika nebyla prázná (jak si mnozí u některých stěžují), začínám již zmiňovanou slovní kopanou. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou a brzy se někdo připojí..;-)
PS: prozatím myslím nejsou konkrétnější pravidla potřeba, protože věřím, že většina z vás tuto hru zná :-) Pokud se vyskytnou problémy, pravidla budou upřesněna.. A prosím jen o existující slova - zatím bez jmen (odborných názvů atd.) a česká!
Až bude slov více, tak čtěte opravdu pozorně všechna! použitá slova.. Ne, že budete střílet odboku.., víte, že se nesmějí opakovat ;-) Pokud již bude kolo, či jak to nazvat příliš dlouhé, založím nové.. :-)
... a vykopávané slovo je - Velikonoce - ...
-->holky, udelaly ste mi v tom bordel..:o)) pokracuje se dal od KOROPTEV (už neeee..-nynííí KOVADLINA!!! (pro méně chápavé, poslední platné slovo..)<--


Úvod

24. března 2008 v 15:19 | Pampeliska |  Co se jinam nehodí...
Sem bych občas ráda něco volnějšího.. nějaké hry se slovy a podobně (*např. slovní kopaná), doufám, že k tomu někoho zlákám..;-) a že bude mít i tato rubrika své stálé návštěvníky :-)
*prozatím mě nic jiného nenapadá, takže budu ráda za každý váš nápad :-) Tedy, směle do toho.
PS: Tato rubrika není určena pro jiné komentáře, než ty souvisejícísčlánkem popř. rubrikou!!! A už vůůůbec, tu nechci vidět různé vzkazy a podobně.., na ty máte již zmiňovanou rubriku korespondence. A kdo sem hodí reklamu, tak toho vážně zakousnu (každou mažu!). Opakuji, že reklamy se hází sem!!! (kde si je ráda přečtu.., ale jinde na ně vážně odmítám reagovat a brát je v potaz..). Tak čtěte pozorně a berte ohledy..
Děkuji za pochopení,
vaše Pampeliska


30let fotoskupiny F 64

22. března 2008 v 12:41 fotografie
PS: Konečně něco i pro mimopražské ;-)

Něco málo slov k dopisujícím

20. března 2008 v 9:29 | Pampeliska |  ••KorespondencE••
Tato rubrika je spešp pro: Monču, ŽvejQu, ale i další... Neberte to špatně holky, ale ráda bych u článků měla jen komentáře který tam patří. To doufám chápete. Sem mi klidně můžete psát vaše vzkazy, nářky a vše ostatní, co vás napadne ;-) Ráda si to pak přečtu a určo vám odpovím, protože vzkaz zaručeně najdu..! :-) Ale reklamy fakt ne, a to platí pro všechny...!!! Reklamy tu prostě nechci vidět, ty si klidně pište na mym dalšim blogu (weci-do-blogu.blog.cz), tam na ně máte spešl rubriku (pozn. blog byl zrušen, protože už mě nebavil).

Svět knihy Praha

19. března 2008 v 11:13 | Pampeliska |  veletrhy a podobné akce
Trvání veletrhu: 24. - 27. dubna 2008
Místo konání: Pražské výstaviště - Holešovice (Průmyslový palác)
Otevírací doba: Čtvrtek-sobota: 9:30-19:00; Neděle: 9:30-16:00
Vstupné: Čtvrtek 120,- / Pátek a sobota 100,- / Neděle (jednotné vstupné) 50,-
Slevy: důchodci, studenti a invlidé. Děti do 25let v doprovodu rodičů vstup zdarma.
Veletrh se koná již po 14. a je pod záštitou ministra kultury a primátora hl. m. Prahy. Pořádá ho Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Jde o největší knižní přehlídku v ČR s pestrou účastí zahraničních vystavovatelů, doprovázenou bohatým odborným a kulturním programem.

Návštěvnost

18. března 2008 v 17:26 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Normálně sem (asi) návštěvnost dávat nebudu. Tomuhle jsem se ale nemohla ubránit...
No nejsou to pěkný čísla ;o)
PS: děkuji všem lidičkám, kteří sem mrkli a doufám, že se jim tu alespoň trochu líbilo ;-) a případně našli, co hledali. Snad se časem dočkám ještě hezčích čísel. A co závěrem? Snad jen: zachovejte mi přízeň :-)

Cesta na bublinu

17. března 2008 v 18:36 | Pampeliska |  about BUBLINA and ME

Nový kabát

15. března 2008 v 19:50 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Jak ste si jistě všimli, "bublina"konečně nový kabát. Musím uznat, že bylo načase.. Ale stále nebyl žádný nápad. Dnes sem zas měla tvořivou, tak sem si řekla, že se do toho konečně pustím.. a doufala, že snad něco vymyslím a následně zrealizuji. Byl to celkem boj, protože nápadů bylo nakonec spousty, ale boužel ještě neovládám žádný program, abych si udělala záhlaví přesně podle svých představ.. :-( Až bude víc času, zapracuji i na tom.
Za nedostatek považuju barvu článků atd., ale budu je prozatím psát tučně, tak se vám to snad budou aspoň trochu líp číst. Pač jiný barvy mi sem moc neseděly... Ale zato je desing čistě mou prací :o jen Monča mi dala do záhlaví název blogu.. (to vážně neovládám). Narozdíl od předešlého (pravidelní návštěvníci vědí..), který byl ouplně celý udělán by lolQa.. :-)

Uvádějte zdroje..!

9. března 2008 v 13:11 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Příliš nepředpokládám, ale pokud se rozhodnete něco zkopírovat, tak bych byla ráda, abyste uvedli zdroj. Myslím, že je to fér, protože některé články dají docela práci a zaberou dost času stráveného např. hledáním podkladů... Taky myslím, že je to fér vůči autorům, od kterých přebírám informace.
Sama se zdroje snažím uvádět;-) Ale pokud se přeci jen někdy stane, že zdroj nebude: 1. tak je čl. mým výtvorem (popř. u básní uvedeni autoři) 2. nedopatřením sem zroj zapoměla uvést 3. již dříve jsem něco stáhla (bez zdroje) a nyní ho již boužel nemohu dohledat..:-(

Pište komentáře, je jich jak šafránu.. :-(

8. března 2008 v 23:11 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Lidičky, budu opravdu ráda, když mi tady tu a tam necháte váš komentář. Budu tak vědět, co se vám tu líbí, a co naopak ne. Taky uvítám vaše rady, nápady, inspirace či postřehy.. :-) Tak prosiim pište.
Přiznávám, že jsem teď blog trochu zanedbávala..:-( Ale v lednu bylo zkouškové, pak sem scháněla praxi, následně praxe (o které jsem léčila bolavá záda a byla z ní průběžná vyřízená.. a teď mě z ní ještě čeká zápis). Teď bych už zas měla začít něco do školy, ale snad zase brzy nějaký ted článek či pozvánka na akci přibude :-) (pokud mi to ovšem umožní blogový editor, se kterým popravdě stále zápasím..:-( ).
Ještě bych chtěla požádat mimopražské, pokud mají tip na akci mimo prahu, která by stála za to, ať dají dostatečně dopředu vědět a já se sem o ní pokusím něco napsa ;-) O mimopražských akcích nemám příliš přehled, a nerada bych, aby si někdo stěžoval, že upřednostňuji pražáky a akce v praze, jen aby bylo jasno..;-)


Jeden den České republiky-pokračování

8. března 2008 v 12:11 | Pampeliska |  fotografie
ukázka z fotogalerie: prostor dán především autorům a fotografiím, které se nedostaly do publikace a výstav. cyklu
PS:
A co na výstavu říkám já? Konečně se mi ji včera (27.března), podařilo s kamarádem navštívit. Výstavu bych doporučila každému, kdo se zajímá o fotky a focení, ale i těm, kteří třeba nemají plány na víkend :-) Věřím, že jistě nebudete litovat, fotografie jsou opravdu podařené.

Jeden den České republiky

8. března 2008 v 11:57 | Pampeliska |  fotografie
Jeden den České republiky
Trvání výstavy: od 4. do 29.března 2008, kdy má výstava premiéru (poté se ve 2verzích vydá na pouť po českých a moravských městech).
Místo konání: Výstavní síň Mánes (4.března v 18:30 vernisáž se křtem knihy Jeden den v životě České republiky)
Masarykovo nábřeží 250
110 00 Praha 1
tel.: 224 930 754
Otevírací doba: Pondělí (zavřeno)
Úterý-neděle: 10:00-18:00
Vstupné: 90. - (plné-dospělí)
60. - (snížené-děti, studenti, senioři)
150. - (rodinné)
Volná pozvánka (v PDF formátu) ke stažení ZDE.
Roku 2009 ji prostřednictvím Českých center a MZ uvidí diváci několika evropských zemí i v zámoří. Projekt bude 30l. archivován v Nár. archívu a pak uveden v historické repríze, plánované na r.2038.
Projekt obrazové kroniky "jednoho všedního dne v životě.." zaznamenal již ohlas v mnoha zemích světa (Spojené státy, Japonsko, Africké země, Izrael aj.). Pořádající agentura navazuje na projekt fotografa A. Ziky. Ve dnech 28. a 29.října 2007 spojila síly stovka našich předních dokumentaristů a reportérů s několika sty fotografy amatéry, aby v těchto 24ti hodinách zachytili historickou "momentku" naší země. Výsledkem je důvěrný portrét současné České republiky s vysokou obrazovou, dokumentární i historickou hodnotou.