Global Marihuana March

8. května 2008 v 19:31 | Pampeliska |  koncerty
GLOBAL MARIHUANA MARCH - demonstrace za dekriminalizaci konopí
Termín konání: 10. 5. 2008
Místo konání: Praha - Parukářka
Průběh:
- akce "začíná" na Václavském nám., kde je ve 13:00 sraz účastníků (+projev mluvčího iniciativy)
- 13:30 začátek pochodu (po Vynohradské tř. na nám. Jiřího z Poděbrad, dále pak ul. Ondříčkova, přes Olšanské nám. na Parukářku)
- akce začne ve 14:30; první kapely začnou hrát v 15:00; ukončení produkce ve 22:00 - celé odpoledne bude znít hudba ze 3pódií: hl. scéna (Gang ala basta, Unity, Prague ska conspiracy aj.) a 2další scény (latino, reggae, drumandbass a psytranc)
Záměr akce a kontext:
Každoroční květnový happening je součástí celosvětového protestu Global Marihuana March. "Letošní ročník proběhne v kontextu právě probíhajících změn v trestním právu, které by měly být prvním krokem k racionálnímu přístupu společnosti k psychoaktivnímu, netechnickému konopí."
Akce je v poslední době předmětem politických debat a ani společonst ji nevidí v nejlepším světle. Z těchto důvodů se pořadatelé rozhodli k obměně programu happeningu. Zůstal zachován pochod a hudební produkce.
Nač dál se můžete těšit: přibudou proslovy odborníků na drogovou a konopnou problematiku, rozšíření počtu infostánků (Oslík, Konopa, Konopí je lék, Drop in) v oblasti využití konopí. K odpočinku a zamyšlení bude připraven velkokapacitní kino-stan. Pro rodiny s dětmi, ale i všechny ostatní budou připraveny zajímavé workshopy.

"Během posledního desetiletí došlo k významnému posunu ve společenském vnímání drogové problematiky. Nejen mezi odborníky se diskutuje o potřebě nově zhodnotit klasifikaci drog podle jejich skutečných rizik. V posledních dvou letech se dramaticky zvýšil počet osob stíhaných za konopí a množí se i případy lidí stíhaných a odsouzených za pěstování a držení konopí pro léčebné účely. Mnohdy jde o staré a nemocné lidi."
"Ve sněmovně je je pozměňovací návrh, který by měl zajistit, aby v budoucnu nedocházelo ke stíhání nemocných za to, že ke své léčbě používají tuto rostlinu."
MMM plakat 2008
Více informací a zdroj: ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *LussynQa* *LussynQa* | Web | 9. května 2008 v 12:02 | Reagovat

:D:D

2 kubajzs kubajzs | Web | 9. května 2008 v 13:08 | Reagovat

Začalo 1.kolo SONF, ale od tebe ještě nemám fotku, tak mi jí co nejdřív pošli!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama