Siva *(Arabská kafírna a čajírna)*

21. května 2008 v 16:44 | Pampeliska |  oázy klidu v centru Prahy.. ;o)
Odvážím se tvrdit, že je tato čajovna (čajírna) jednou z nejnavštěvovanějších v Praze. A místo v této rubrice si zaslouží, protože je opravdovou oázou, pro pohodu a odpočinek... Navíc, v centru Prahy.
Čajovna nese název podle oázy Siva, ležící na Sahaře. Siva byla osídlena za 26.dynastie (přibližně mezi r.664 a 525 př. Kr.) a zůstala, stejně jako většina oáz, pod egyptskou kontrolou po celé dynastické období (tj. období př. Kr). Dodnes patří k největším a nejznámějším oázám Sahary a to především díky starověkým památkám.

Turisté zde najdou odpočinek při svých výletech po památkách, protože se nachází v blízkosti významných památek, narozdíl od většiny čajoven v centru, které se nachází kolem Karlova náměstí či Národní třídy. Dále je to vhodné místro třeba pro setkání s přáteli.
K navození příjemné atmosféry zde hraje orientální hudba.
Čajírna dle mého názoru nabízí výběr z širokého sortimentu čajů. Navíc je zde velmi příjemné prostředí. Dolní část, která se nachází v podzemí, je osvícena pouze svíčkami, což jí přidává na atmosféře... Je Vlétě je navíc vítaným útočištěm, protože je zde příjemný chládek.
Přesto, že je Siva umístěna v centru, ceny zde nejsou tak vysoké, jak by se mohlo zdát. Mnohé čaje jsou zde naopak levnější, než kde jinde. To však nelze říci o krámku s čaji, který je součástí čajírny. Internetová stránka cajovna.webzdarma.cz uvádí, že je zde většina čajů nejméně o 30 korun dražší, než uvnitř čajovny. V krámku lze kromě čajů sehnat vodní dýmky a další zboží z krajů blízkého a dálného východu.
Obsluha je zde profesionální, ale snaží se návštěvníky co nejvíce zapojit do čajového obřadu. Což znaméná, že obdržíte hotovou jen první konvičku vícenálevového čaje. Později si pak lístky čaje zalijete kolikrát chcete. Stejně tak i doba louhování je na vás.
Vybavení a sortiment: tato Arabská kafírna a čajírna má (již zmiňovaný) čajový sklep, kde si můžete vybrat z více jak 100 čajů z celého světa. Dále jsou zde pak k dispozici vodní dýmky, tabáky - přes 30 druhů (ochucené i čisté). Pochutnat si a okusit můžete vína (nejen arabská), arabské speciality, cukroví z blízkého východu.
Galerie:
Otevírací doba:
  • čajírna a kafírna - Po-So: 12:00-23:30 / Ne: 12:00-22:00
  • obchůdek - Po-Ne: 10:00-20:00
Adresa: Masná 8 - Praha 1, 110 00
Oficiální stránka čajovny: www.cajiky.cz/siva/
Informace na závěr: Každou středu, pátek a sobotu zde probíhá vystoupení břišních tanečnic.
Zdroj: přebrané části a obrázky "Siva"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tom Tom | 22. května 2008 v 22:07 | Reagovat

nechodim, pac neni s kym, ale vodnice je fajn :)

2 Pampeliska Pampeliska | 23. května 2008 v 13:15 | Reagovat

asi Tak Tomi ;) ale vis, zes to napsal presne tam, kdes nemel:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama