Listopad 2008

Tak, to máš za to.. :-p

29. listopadu 2008 v 13:32 | Pampeliska |  Polemiky o životě
Taťka se včera vrátil ze služebky a dovezl nám dom platíčko kindrvajíček :-) (s konstatováním, že se já, brácha a mamka máme o ně rozdělit). Normálně bych mamku a bráchu hnedka svolala a vrhla se na přerozdělování.. :o) protože čokoládu a překvápka (tedy ty příjemný) miluju! Ale včera jsem byla tak šíleně utahaná z práce, že sem si řekla - ráno moudřejší večera a pořádně se na to vyspím... (po hooodně dlouhý době sem se dostala do posletele před 11.). Načež se přerozdělování chtěl chopit bratr, proti čemuž jsem důrazně protestovala. Ale po chvilce jsem to vzdala a řekla si, že si radši půjdu lehnout jak jsem měla v plánu a tiše doufala, že on s přerozělováním počká alespoň do rána.

Ráno jsem se vzbudila relativně čilá :-) a brácha mi oznámil, že mamka už má -1 a on -2 vejce, a že se právě chystá na další, což jsem se mu snažila rozmluvit s tím, že mamka by taky měla mít šanci, vybrat si víc vajíček než jen jedno..:-/ On si to samozřejmě nedal rozmluvit a hned se sápal po dalším a užuž ho dychtivě otevíral... Jaké však bylo překvapení, když v obalu našel jen prázné čokoládové vajíčko :-D


Bublina - end?

23. listopadu 2008 v 17:32 | Pampeliska |  about BUBLINA and ME

Něco málo úvah...

23. listopadu 2008 v 17:04 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Zas jsem tu, ale zatím jen na skok, protože teď neni zrovna moc času (buď jsem v práci, nebo mám kvůli ní pořád nějaký zařizování:-/ ) a popravdě ani inspirace...

Ale mám v nejbližší době v plánu změnu designu. Ne snad proto, že by se ten mi stávající nelíbil, ale protože už to venku zrovna moc podzimně nevypadá a konečně jsme se dočkali i prvního sněhu. A bylo by tedy záhodno, aby bublina dostala nový kabátek, aby nám v tom počasí neomarodila :-)

Jinač občas uvažuju o tom, že blog zrušim, nebo alespoň na nějakou dobu pozastavim... A důvod? je ten, že sem stejně skoro nikdo nechodí. Snad jen pár zbloudilejch duší či dušiček. A za další, skoro se tu neobjevují žádné nové komentáře:¨-( (ti kteří je píší - teda ty smysluplné, tak ty chválím a děkuji za ně;-) Někteří z vás semka třeba nechodí, pačto nepřidávám tak často nový články (což chápu). Ale co už nechápu, je to že si kolikrát stěžujete, že tu nic neni, a já se vás zeptám, co byste tu rádi četli a viděli, tak projistotu radši ani neodpovíte... Takže se pak nesmíte divit.

Tak a to je pro zatím asi vše, co jsem měla na srdci. Zatím se mějte báječně a užívejte sněhu (dokud je ;o)


Jdou tiše...

10. listopadu 2008 v 14:06 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
10.listopadu 2008

"Podívej, jak naše děti pěkně jdou..."
"Jooo, kde - ukaž?"


Pro vysvětlení: 1.větu povídala p. učitelka klučinům z jiné třídy, které měla momentálně na starost (děti z její třídy šly tiše a spořádaně). Důvodem bylo jejich ukáznění na procházce, kdy dělali hluk a nešli tak, jak měli.. Načež jí jeden z klučinů odpověděl 2.větou (a to tak uprimne, jak to jen děti umí:-)

Řekněte si ;-)

9. listopadu 2008 v 8:55 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
No, tak sem vám tak mrkla na prozatimní výsledky ankety: co by ste tu rádi viděli. A né zrovna s nadšením, musím konstatovat, že doposud všici hlasovali pro možnost, že by rádi něco více o mě. Což má pár maličkých zádrhelů.

Zaprvé moc netuším, co bych tu o sobě měla psát, především kvůli tomu, že se zrovna nevyžívám ve sdělování informací o své osobě (ti co mě alespoň trochu znají, tak vědí...) a za další nemám ani nejmenší ponětí, co by vás tak mohlo zajímat. Takže se ptejte a já zvážím, jestli prozradím či nikoliv, ale rozhodně nečekejte žádný pikantnosti a tak ;o)

Všechno rozhodně nepovím, už jen proto, aby bublině zůstalo ještě něco z její tajemnosti jíž je doposud zahalena, a které v rozumné míře nikdy není na škodu, ba naopak ;-)


Chaplinova pravda

8. listopadu 2008 v 20:57 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
8.listopadu 2008
(pozn.: obrázek je listem z jedné powepointové prezentace o cestách Charlieho Chaplina s jeho rodiči)

Proč právě s hvězdičkou...?

4. listopadu 2008 v 15:26 | Pampeliska |  aNkEtY s *
Tak, a máme tu další podrubriku:-) S tříděním stávajících anket do podrubrik, mě napadla ještě jedna zcela nová. A to sice "ankety s *" (s hvězdičkou).
Jistě se ptáte, proč zrovna tyto. Přišlo mi, že bublina potřebuje nějaký to téma na odlehčení a taky jako dobrej námět k různým diskusím;-) V neposlední řadě bych sem chtěla nalákat i víc mužskejch návštěvníků, kteří jinak bublinu příliš hojně nenavštěvují a pokud ano, tek se do dění na ní nijak nezapojují. Proto mi ankety s * vyšly jako nejlepší možné řešní.
Doufám, že se tedy budou tyto ankety těšit přinejmenším stejnému zájmu a oblibě, jako ty ostatní a že z nich vyplyne, co možná nejvíce debat :-)

PS: do komentáře mi můžete psát vaše náměty na témata těchto anket. A pokud budete psát komentáře, tak prosím sluně! Nehodlám tu trpět žádné vulgárnosti a podobné, takové komentáře budu ihned mazat!


Hvězdy

2. listopadu 2008 v 19:35 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
2.listopadu 2008

... "Jsem stvořen ze světla, jsem tvořen z hvězd."
Znovu pohlédl na oblohu a uvědomil si, že hvězdy světlo nevydávají, ale že jsou z něj samy stvořeny.
"Vše vzniká ze světla", řekl "a zbylý prostor není prázdný." A věděl, že vše, co existuje, je jedinou živou bytostí, a že světlo je poslem života, protože je živé a obsahuje veškeré informace.
Pak si uvědomil, že i když také on sám je stvořen z hvězd, hvězdami není. "Jsem tím, co je mezi nimi," pomyslel si ...

(Ruiz Miguel: Čtyři dohody - Praha: Pragma, 2001)