Prosinec 2008

PF 2009

31. prosince 2008 v 12:32 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Abych nebyla pozadu, dávám též k dobru PFko. Původně jsem ho chtěla vyrobit z nějaké své fotky, ale pořád jsem nějako nemohla vybrat tu správnou... Včera jsem ale chvíli brouzdala po internetu a narazila na tyhle nádherný prasátka. A hned mi bylo jasný, že musejí na tom PFku být ona :-) No uznejte, že nic jiného by se tam nehodilo víc (navíc jsem se dočetla, že jsou v nějaké zemi symbolem nového roku).


Jak se oblékají pohádky

27. prosince 2008 v 20:39 | Pampeliska |  výstavy
Po delší době tu pro vás mám opět jednu pozvánku za kulturou, o které si myslím, že opravdu stojí za to. Pozvánka je směřována na výstavu, která je určena především dětem, ale zajisté ne jen jim:-) Vždyt´ kdo by neměl rád pohádky, a která z vás, jako malá netoužila na vlastní oči spatřit ty krásné princeznovské šaty ;-)

Jde o výstavu originálních kostýmů (které doposud nebyly předvedeny) z českých filmových pohádek. Vidět můžete např. šaty Pyšné princezny (nejen její, ale i dalších filmových princezen), myší kožíšek Princezny se zlatou hvězdou aj.


Přípravy vánoční

24. prosince 2008 v 13:57 | Pampeliska |  Polemiky o životě
Všici se ptali, jak se těším na Vánoce… Tak tady máte odpověď:

Vánoce většinou nijak extra neprožívám. Několik let zpátky bych je bývala nejraději vymazala z kalendáře a úplně zrušila 0:-) Ale letos celkem změna, teda ne že bych žila Vánocema, to fakt nehrozí… Jen si užívám většinu věcí, co se kolem toho dějí. Popravdě, je to možná i tím, že dělám s dětmi a ty si je umí náležitě užít :-) Ve školce vyráběly přáníčka, vyprávěli si o vánocích a zvycích s nimi spojenými a nacvičovaly na Vánoční besídku. A dalším neopomenutelným faktem bylo vědomí toho, že mě letos konečně po několika letech před Vánoci (či po nich) nečekaly žádné písemky, zápočtové testy či zkoušky a s tím spojené stresy. Nejvíc jsem se stejně ale těšila na to báječně dlouhé volno, pohádky v televizi a dobroty, které tradičně nesmějí chybět na vánočním stole.


Slibovanej obleček

6. prosince 2008 v 21:07 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Konečně má bublina slibovaný nový obleček (a kupodivu to zas tak dlouho netrvalo :o). Sice přiznávám, že nejni tak ouplně zimní, ale rozhodně zimu evokuje o dost víc než strom obsypaný barevným listím. Mám už i celkem představu o vánočním oblečku, ale uvidíme, třebas ji ještě změním, nebo ho sem nestihnu dát a zůstane tu i přes Vánoce tento. Vše je ještě ve hvězdách ;-)

PS: Design je mé vlastní výroby, a doufám, že se vám alespoň trochu líbí O:-) Budu ráda, když mi k němu krom pochval napíšete i připomínky.


Užívejte adventu, příliš nepropadejte předvánočnímu shonu.. a brzy načtenou ;-)