Duben 2009

Po roce na bruslích - aneb, cyklisti vs. bruslaři

30. dubna 2009 v 18:38 | Pampeliska |  Polemiky o životě
Konečně jsem už letos stihla provětrat brusle (minulou neděli:-). A musím říci, že to byl zážitek nezapomenutelný.

Že je stezka pro bruslaře v Podolí pokaždé přeplněná, to už jsem si za tu dobu, co ji brázdíme, zvykla. Ale jeden by ani netušil, co vše se na ní dá vidět. Stezka je snad krom pozdně večerních či nočních hodin stále okupována sportuchtivými. To je v pořádku, k tomu je přeci určena, takže nemůžu mít výhrady. Které mám, co se týče toho, že je stezka poslední dobou krom bruslařů přeplněna i cyklisty. Kteří notně k jízdě hladký povrch nepotřebují a jedině zhušťují provoz na onom místě a zaclání.

Teď něco z jiného soudku. Za povšimnutí stojí módní kreace, které jsou zde k vidění. Neodpustím si zmínit slečnu či paní, oblečenou do černých legín s růžovými puntíky, přes něž měla oranžové mini-kraťasy, a celý komplet byl završen zelenou mikinou, která se ke zbytku vyloženě "hodila". Nuže, proti gustu, žádný dišputát J Ale já osobně bych si takovouto kombinaci neoblékla, jak se říká ani do smetí, a že jsem schopna lecjakých vysoce "módních" kreací (mamka by mohla vyprávět) :-D Nehledě na fakt, že se ona osůbka musela při jízdě pekelně zapotit, což by mě teda příliš nelákalo…

Další věcí, kterou asi hnedle nepochopím, jsou jeany, jako "sportovní úbor" určený právě pro jízdu na bruslích. Nejenže se dotyční musí neuvěřitelně potit, ale mě osobně tento úbor i značně omezoval v pohybu a z jízdy bych neměla nejmenší potěšení.

Dále je zde k vydění nepřeberné množství odhalených těl. Především těch mužských. Chápu, že né každý má to štěstí a má "ideální míry". Rozhodně se teď nikomu nehodlám posmívat či ho uvádět do rozpaků! Však každý jsme nějaký. Ale dotyční odhalení, kterých se tento "problém" týká, by mohli mít soudnost a odhalovat se trochu méně. Opravdu to není pěkný pohled, když kolem vás projede bruslař, jehož zbytek těla (břicho především) vlaje ještě daleko za ním, nebo s ním hází ze strany na stranu, a vy se obáváte, abyste místo příjemné únavy nepřišli spíše k úrazu.
Přičemž já osobně bych se bála následků případného pádu. Myslím, že rozhodně není příjemné nosit si v sobě nějaký ten kousek štěrku.

Šeříková

29. dubna 2009 v 19:21 | Pampeliska |  hláška DNE (motto/citát)
29.dubna 2009

..."šeříková není barva"...


Kamarádovo dnešní konstatování, ohledně pojmenovávání barev ženami.

Vy a festival/y v letošním roce

25. dubna 2009 v 20:22 | Pampeliska |  « Ankety »

Tak, tentokráte bych ráda věděla, jestli se letos chystáte na nějaký ten fesťák. Či jich snad máte v plánu navštívit hned několik ;-) Krom hlasování v anketě můžete přidat tip, na který festival by se ostatní měli vypravit či kam se sami chystáte :-)


Umíte plést pomlázku?

12. dubna 2009 v 11:49 | Pampeliska |  svátky, zvyky, tradice...
Kdyby někdo neuměl, ale chtěl se o ni třeba pokusit ;) Tu máte odkaz, aby ste věděli, JAK NA TOneboTU.


A máaame ho tu...

10. dubna 2009 v 20:35 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Tak a konečně je na světě dlouho očekávaný jarní design. Barvičky sice extra veselý nejsou, ale jsem s ním vcelku spokojená :-) tak snad budete i vy čtenáři. Příště se pokusím o barevnější - veselejší design.
Foto v záhlaví je mé vlastní výroby, takže si na něj vyhrazuji veškerá práva (protože dalo celkem fušku) jakmile ho tedy někde uvidím, ukousnu dotyčné/mu hlavu ;-) a to myslím smrtelně vážně!

Coto toto :o

10. dubna 2009 v 18:32 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Vlezu na bublinu, abych očkem mrkla, jaká je návštěvnost a případně dodělala rozdělaný design, ale co nevidím. Další "vylepšení" od blogu.cz. Když se v archivu u každého měsíce ukazuje, kolik bylo článků, to ještě pochopím. Tolik už mi ale hlava nebere, proč se to musí ukazovat i u jednotlivých rubrik?!? - to mi příde trochu zbytečný, kooor když jako mnoho dalších, používám rozcestníky... A navíc mi ona čísla úplně rozhodí celý sloupec menu, který byl jakžtakž zarovnaný :(
A navíc jsem teď zjistila, že mi nejdou mazat komentáře! :( což mě vážně ani trochu netěší...

A STÁLE JEŠTĚ nejde v editoru ZMENŠOVAT OBRÁZKY!!! :-/ což je podle mě důležitější a praktičtější!!!


Provizorium - design :(

7. dubna 2009 v 21:06 | Pampeliska |  Hlášení místního rozhlasu-hlášení a upozornění týkající se blogu
Omlouvám se za prozatimní design-nedesign..., který uznávám, oku příliš nelahodí, ale vážně teď nic nestíhám :-( A zimní design už byl ostudou O:-) proto ho konečně měním na jarní. Nejdéle do konce týdne by již měl být kompletní (doufám, že dříve).

PS: mějte tedy prosím strpení ;-) a užívejte slunečních paprsků a pěkného počasí, které konečně dorazilo :-)